Eluveitie, Bateristiyle Yolları Ayırıyor

Eluveitie, 2002 yılında Zürih, İsviçre’de Chrigel Glanzmann tarından kurulmuştur. Kendi gruplarını “Yeni bir folk metal akımı” olarak tanımlayan Eluveitie günümüze kadar 5 ten fazla albüm çıkarmış ve grup içinde ayrılıklar yaşamıştır.

Grubun resmi facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre son zamanlarda grup içi çatışmalar yaşayan üyeler, bu şekilde devam edilemeyeceğini anlamışlar. Zor bir karar verip 2004 ten beri grubun bateristi olan Merlin Sutter ile yollarını ayırdılar. Bunun sonucunda Merlin’in iki yakın arkadaşı olan Anna Murphy ve Ivo Henzi de gruptan ayrılmaya karar verdiler.

Bu ayrılık akıllara 29-30-31 Ağustos’ta Türkiye’de gerçekleşecek, Eluveitie’nin de sahne alacağı Headbangers’ Weekend ı akıllara getirmiyor değil. Yapılan açıklamaya göre, sevenlerine onları bırakmadığını, 5 Haziran’a kadar birlikte sahne almaya devam edeceklerini ve sonrasında bir süre boyunca geçici müzisyenler ile yollarına devam edeceklerini belirtti. Bu da demek oluyor ki İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek konserde Merlin, Anna ve Ivo’yu göremeyeceğiz.

İlginizi çekebilir...