Boerue

Türk Yapımı Boerue Kickstarter’da

Eski Türkçe’de kurt anlamına gelen Börü’den adını almış Mayana Creatives tarafından Şamanik bilim kurgu animasyonu olarak duyurulan Boerue oldukça ilgi çekici duruyor. Hele ki yapımcıların Türk olması bizi bu animasyona olan inancımızı ikiye katlıyor. Boerue, ekibin ilk projesi olduğunu ve oldukça heyecanlı olduklarını dile getiren yapımcılar çok iyi bir yol katetmiş gözüküyorlar ki daha şimdiden Kickstarter üzerinde 85 bin dolarlık hedeflerine ulaşmalarına az kalmış.

Peki Boereu nedir? Neyi konu alır? Boereu, eski Türkçe’de kurt anlamına geliyor ve yapımcılarında belirttiği gibi aynı zamanda toplumun kaderini değiştirebilecek güçteki liderlere verilen bir sıfattır. Konu olarak ise  din-sanat ve bilim kavramlarının birlikteliğini sorgular; aynı zamanda bilginin kime ait olduğu ve bilim etiğinin sınırlarını ele alacağını belirtmiş yapımcılar.

Şimdiden fazlasıyla beğeni toplayan yapıma eğer siz de destek olmak isterseniz Boerue’nün sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Yapımcılar desteklerimizi bekliyor…

İlginizi çekebilir...