Google Chrome vs Adobe Flash

Adobe Flash’a Google’dan Son Darbe!

Uzun süredir Google Chrome‘un Flash’a karşı aldığı karar ve yöntemler birçok websitesinde Adobe Flash kullanımını azaltmıştı. Google; Flash’ı yoketmeye and içmiş gibi duruyor.

Yeni verilen detaylara göre Google; bu sene sonuna doğru Flash’ı tamamen engellemiş olacak. Özellikle mobil cihazlarda pil ömrünü kısaltan Flash; yavaş yavaş yerini HTML5 gibi teknolojilere bırakacak. Normalde bazı önde gelen websiteleri için flash desteği etkin olarak geliyordu. Ama artık tamamı ile bu destekte kesilecek. Bazı eklentiler aracılığıyla Flash kullanımının hala devam edeceğini düşünmekteyiz. Lakin miladı dolmuş bir teknoloji artık torunlarına bu işi bırakmalı 🙂

Özellikle birçok geliştirici son zamanlarda HTML5 ve nimetlerinden faydalanmaya başlamıştı. Mobil platformun popüler olmasında ve sitelerin artık mobil sürümler içinde hazırlanmasında HTML5’in çok büyük bir rolü var. CSS3 teknolojisi ile gücü birleşince tüm ekran çözünürlüğü için çalışabilen şık siteler geliştirilebiliyor. Lakin Flash ile böyle bir site geliştirmek mümkün değil.

Bu yüzden diyoruz ki; her zaman en günceli…

Teknoloji,oyun ve müzik tutkunu. Aynı zamanda PHP diyvilopır.

İlginizi çekebilir...