Google maps

Google Maps’te Büyük Yenilik

Otomobilinizle yola çıkmayı ve Google Maps‘i kullanmayı seviyorsanız, artık bir mağazada durmanızı isteyenler sadece yanınızdaki kişiler olmayabilir.

Google Maps, markaların reklamlarını yapmaları için yeni geliştireceği gezinti özelliğini duyurdu. Gezinti özelliği ile yol tarifi alırken, bir mağazanın yakınına geldiğinizde haritanın alt tarafında ortaya çıkan bir reklam ile “Duraklama Ekle” seçeneği oldukça dikkat çekiyor. Bu yenilikler ile Google‘ın bir milyarın üzerinde kullanıcısı olan Google Maps‘den daha fazla para kazanacağını söyleyebiliriz. I/O konferansında CEO Sundar Pichai, Google‘ın gelecek planlarını açıklamış ve siz arabadayken restoranları bulmaktan, evinizde otururken izleyecek filmleri bulmaya kadar hayatın her noktasına dokunan bir Google öngördüğünü belirtmişti. Ayrıca Google, arama motorunda her yıl trilyonlarca arama yapıldığını ve bunların yarısından fazlasının telefonlardan yapıldığını ve bu mobil aramaların da yaklaşık olarak üçte birinin, konumlar ile alakalı olduğunu söyledi.

Ayrıca bir diğer yeni özellik ise, örneğin yakındaki bir alışveriş mağazasını aradığınızda ortaya çıkan bir “Desteklenen Nokta” olacak. Bu nokta, Maps üzerinde aradığınız herhangi bir firmanın logosuna sahip olacak.

İlginizi çekebilir...