Sen Anlat Karadeniz

Sen Anlat Karadeniz ATV ekranlarında

Sen Anlat Karadeniz şiddete boyun eğmeyen onurlu bir kadın ile, yapılan şerefsizlikleri görmezden gelmeyi reddeden onurlu bir Karadenizli adamın hikayesi. Yüksek tempoda ve sürükleyici hikâyesini anlatan dizi olan Sen Anlat Karadeniz . Kadrosunda önemli isimleri barındırıyor. Diziyi büyük filmlerin usta yönetmeni Osman Sınav yönetiyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor.

Sen Anlat Karadeniz Oyuncu Kadrosu

  • Ulaş Tuna Astepe  
  • İrem Helvacıoğlu
  • Mehmet Ali Nuroğlu
  • Sinan Tuzcu
  • Gözde Kansu
  • Öykü German

Çekimleri Trabzon’da devam eden, Sen Anlat Karadeniz’in başarılı oyuncusu İrem Helvacıoğlu role adapte olabilmek için bu role hazırlanırken psikolojik destek aldığını itiraf ediyor. Dizide Nefes adında para karşılığında erkeklere satılarak, defalarca şiddete maruz kalan bir kadını canlandırıyor.

İzleyiciye sürekli zulüm altında kalarak hayatı kâbusa dönen bir kadının, para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçışını anlatan dizi. Karadeniz bölgesine gelişini ve onu koruduğu için ailesinden büyük tepki alan fakat onursuz bir şekilde yaşamaya mahkûm edilen kadını, her ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı olan Karadenizli gencin hikayesini anlatıyor. Eşsiz bir doğaya sahip Karadeniz’de çekimleri devam eden dizi ocak ayında yayın hayatına merhaba diyecek.

Önemli toplumsal mesajların verileceği bu dizide, her ne şart altında olursa olsun haksızlığa boyun eğmeyen kadın  hikayesi var. Son dönemde ülkemizde sıklıkla yaşanmaya başlayan kadın taciz ve cinayetlerine dikkat çekildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.  Toplumsal dayanışmayı öne çıktığı dizi de kadın haklarının önemle vurgulanması dikkat çekici kalitede bir iş. 

Özellikle kadın izleyici grubunun merakla beklediği ilk bölüm, dizinin sonraki bölümlerinin akışına yön verecek. Bu nedenle dizi de sadece Osman Sınav’ın dahi yönetmen oluşu beklentileri fazlası ile arttırmaya yeterli oluyor. Henüz dizinin tam manası ile kapılarını açmamış olması pek çok soru işareti oluşturuyor. Fakat kısa süre sonra ekranlarda yer alacak olan dizinin reyting kaygısı taşıyacağı düşünülmüyor. Hikayenin toplumdan mesajlar sunması büyük bir artı. Fakat izleyicinin mesajları nasıl yorumlayacağı ve tepki vereceği şimdilik bir muamma.

İlginizi çekebilir...