APPLE ÖZÜR DİLEMEYE HAZIRLANIYOR

 APPLE HATASINI TELAFİ ETMEYE ÇALIŞTI

Apple eski cihazlarının yavaşladığını itiraf etmesinin ardından batarya değişim kampanyasını başlattı. Bu kampanya ile zor bir döneme giren Apple yeni bir plan üzerinde çalışma başlatmıştı.  Telefon pillerini 79 dolardan 29 dolara indirmenin ardından oluşan yoğun talebe yetişmekte zor anlar yaşadı. Bu durumun üzerine daha kapsamlı inceleme gerektiren eski cihazların bakımı söz konusu olduğunda Apple bir B planı hazırlanmaktadır. Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde haberi yapılan Apple’ ın özellikle iPhone 6 Plus modelinin pil değişimindeki sorunların değişim süresinin Nisan ayına kadar aksayacağı görülmüştü.

Apple’ de Yeni Karar

Apple yeni gelen habere baktığımızda şimdi de karşımıza iPhone 6 Plus çıkmaktadır. Ciddi oranda hasar görmüş olan cihazlar ve daha fazla uğraş gerektiren cihazları yeni iPhone 6 Plus ile değiştirme kararına gitmiştir. MacRunors aracılığı ile yapılan bir habere bakıldığında da görüldüğü üzere Apple’ ın mağazalara ve yetkili servislere sorun olan 6 Plus’ ları  Plus’ lar ile değiştirebilirsiniz emrini iletmişti. Fakat hangi model cihazın değişim için uygun olup olmadığı noktasında şirketin hangi amaç doğrultusunda böyle bir karar alma gereği duyduğu belirtilmedi.

Bu konu ile ilgili söylentilere göz attığımızda Apple’ ın iPhone6 Plus yerine iPhone 6 Plus’ ı ile değiştirmesi durumu eski modelin kısıtlı stok sorununun sonucunda ortaya çıktığı anlaşıldı. Zira bu durum ile ilgili inceleme yapıldığında Apple’ ın artık 6 Plus’ ı üretmediğini ve tüm haliyle değiştirme gerektiren ciddi sorunlarda tek çözüm yolu olarak 6 Plus’ a yükseltmek olduğu ön plana çıkmaktadır.

Değişim Ücretsiz Olmayacak

Apple gelen bir diğer haber ise bu değişim süresince iade edilen cihazların yenileri takdim edilirken bir fiyatlandırma konusu karşımıza çıkmaktadır.  Merak edilen miktar ise 329 dolara tekabül etmektedir. Fiyatlandırmanın nedeni araştırıldığında iPhone 6 Plus’ların artık garanti kapsamından çıktığını ve değişimlerin bu fiyatlandırma ile sağlanacağı için bu yüzden böyle bir karar aldığını görmekteyiz. Böyle bir durum karşısında değişim ile uğraşmak yerine yeni bir cihaz almak daha mantıklı duruyor. Kullanıcıların karara tepkisi henüz net değil. Fakat yapılan açıklama sosyal medya kullanıcılar tarafından çok sıcak karşılanmış durumda değil.

İlginizi çekebilir...