An Apple employee demonstrates the Animoji feature on the new iPhone X at the Apple Store Union Square on November 3, 2017, in San Francisco, California. Apple's flagship iPhone X hits stores around the world as the company predicts bumper sales despite the handset's eye-watering price tag, and celebrates a surge in profits. / AFP PHOTO / Elijah NouvelageELIJAH NOUVELAGE/AFP/Getty Images

İphone Kullanıcıları İçin Kötü Haber

İphone Kullanıcılarını Endişelendiren Haber Yayılmaya Başladı

İPhone X cihazıyla ilgili kötü haberin detayları ortaya çıkmaya başladı. Haberi incelediğimizde iPhone X cihazı kullanan kişilerin bir kısmında telefon ile görüşme esnasında gecikmeler yaşandığı ifade edilerek cihazın çıktığı andan itibaren bu sorunun sürekli devam ettiğini ve bu sorundan türü ciddi derecede rahatsızlık duyduklarını ekledi. Apple bu hatayı araştırdıklarını ve gerekli açıklamayı duyuracağını belirtti.

Aktarılan bilgilere bakıldığında iPhone X’ den gelen aramaların sorunsuz şekilde çalıştığını fakat ekranda yer alan kabul et ile reddet tuş kombinasyonlarının çalışmadığı ve bu sorunun da hemen hemen 10 saniye kadar sürdüğü bu süre zarfında da kullanıcıların gelen aramalara yetişemeyerek kaçırdıklarını ifade ettiler. Bu soruna çözüm olarak getirilen yeni iOS 11.2.5 yazılım güncellemesi ile birlikte sorunun ortadan kalktığı görülmektedir. iOS 11.3 güncellemesinin önümüzdeki ay çözüme kavuşturulması düşünülmektedir.

Fark Yaratan iPhone X

İPhone X cihazı gerek kamerası gerekse  Face ID teknolojisiyle fark yaratmaya devam etmektedir. 10. yıl dönümü dolayısıyla özel olarak tasarlanan cihazda ana ekran tuşu bulunmamaktadır. Touch ID parmak izinin yerini artık Face ID ismi verilen yüz tanıma yöntemi yer almıştır. Bu da güvenlikte farklı ve yeni bir dönemin başlangıcını oluşturmuştur. Yeni gelen özellik olan Face ID, düşük oranlı ışıkta dahi sorun oluşturmadan çalışmaktadır.

Düşük ışıkta çalışmasının yanı sıra gözlük ya da şapka takılması halinde de yüzleri rahatlıkla algılayarak herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Face ID özelliğinin yararlandığı noktalara baktığımızda ön kamera, kızılötesi kamera ve nokta projektör gibi faktörler ile iş birliği içerisi

Satış Beklenenin Altında Oldu

iPhone X’ in üretiminin ardından satış aşamasına geçildiğinde tahmin edilen satışın altında olduğu saptanmıştır. Apple’ den gelen haberler ise bu kanıyı desteklemektedir. İstenilen düzeye çıkmayan satışlar için Apple çözüm olarak hedeflediği 40 milyon adet iPhne X üretimimi 20 milyon adete indirmek zorunda kalmıştır. Artık LCD yerine OLED ekranlı modeller yerini almaya başlamıştır.

İlginizi çekebilir...