Vestel Kiralama Dönemini Başlattı

Vestel Televizyonlar Kiralanabilecek

Teknoloji çağında başarılı adımlar atarak dünya devi şirketleri arasında yer alan Vestel televizyon kiralama devri başlatıyor. Yapılan açıklamalara göre televizyon kiralama hizmetini abonelik üzerinden sunacağını bildiriliyor. Hizmet ile 2 ya da 3 yıllık abonelik seçeneği sunacak. Tüketicilere bu modeli abonelik hizmeti üzerinden sunan ve TV modeline göre değişen aylık ödemeler olacak. Bu sayede 2 ve 3 yıllık abonelik seçeneğinin sunulacağı açıklandı.

Üstelik ücretsiz Beingsport aboneliğinin sunulacağı açıklandı. Yapılan abonelik sonunda kullanıcıların isterlerse TV’lerde daha üst modele geçmek isteyenler için aboneliklerini iptal ettirebilmesi mümkün olacak. Verilen bilgilere göre, Leasing modelinin TV satışlarına uygulandığını bildirildi. Şirket beyaz eşya ve telefon dönemlerinde de gelecek aylarda abonelik modeline geçileceğini açıkladı. Abonelik hizmetinin hızlı bir şekilde yayılacağının açıklamasını yapan Ergün Güler, Vestel mağazalarında yeni bir sisteme geçtiklerini vurguladı. Bu sisteme göre Kafe Vesto’lar sayesinde bu yıl içerisinde 15 ile 20 mağazada kafe açacaklarının altını çizdi. Bu projenin şimdilik Ankara ve İstanbul’da bulunan bazı şubelerde geçerli olduğu fakat kısa sürede bu sayının artacağı belirtildi.

Hizmet Anadolu’ya Yayılacak

Teknoloji çağında Vestel tarafından gelişen TV kiralama hizmetinin kısa sürede yayılacağının açıklaması yapıldı. Şu anda belirli şubelerde açılan kafelerin, kısa sürede Anadolu’ya yayılacağının açıklaması yapıldı. Ayrıca kafelerin mağazalara giriş sayısını artırdığını bildiren Güler, bunun sonucunda cironun 5’e katladığını bildirdi.

Yapılan basın toplantısı sonucunda ise, hayata geçirilen TV kiralama hizmetine şimdiden taleplerin gelmeye ve başvuruların alınmaya başlandığı açıklandı. Üstelik isteyen kullanıcıların bankadan otomatik ödeme talimatı verebileceklerinin veya ödemelerin Vestel şubelerinden de yapılabileceğinin altı çizildi. İkinci yarıda beyaz eşyalar için de bu uygulamanın başlayacağı ve cironun artacağının açıklaması yapıldı. Şirket yapmış olduğu bu açıklama ile ilk açılışta özellikle maliyetleri düşünen pek çok iş yeri için umut ışığı olacak. Fakat kiralama konusunda tüketicinin yatkın olmayışı şimdilik kafaları karıştıran sorular arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir...