Whatsapp Güncellemeye Hazır

Whatsapp Yeniden Tasarlandı

Son zamanlara en çok kullanılan iletişim araçları arasında yer alan Whatsapp’ta yeniliklerin ardı sıra gelmiyor. Yapılan açıklamalara göre d ünya devi arasında yer alan Whatsapp, uygulamasında yeni döneme girmeye başlayacak. Uzun zamandır sunulmaya çalışılan Whatsapp üzerinden para gönderme işleminin, kullanıma girdiği açıklandı. API temelli olarak piyasaya dürülen ve ödeme yöntemine giren bu uygulama sayesinde artık kullanıcılar kolay bir şekilde birbirlerine para gönderebilecekler. Verilen bilgilere göre, hızlı ve kolay yoldan para göndererek ödeme hizmeti sunan uygulama, ilk uygulamasını Hindistan’da denediğini ve para gönderme yönteminin Hindistan’da kullanılmaya başlandığı açıklandı.

Android ve iOS uygulaması için geçerli olan ve bu iki sistemlerde de farklı versiyonda numaralar ile gelen test sürümünün başarılı olduğu ve yakın zamanda ülkemizde de kullanıma açılacağı açıklandı. Elde edilen bilgilere göre, para gönder işleminde Android kullanıcılarının V2.18.41 sürümünü yüklemeleri, iOS kullanıcılarının ise, V2.18.21 güncellemesini almaları gerektiği açıklandı.

Payments Devri Başlıyor

Elde edilen bilgilere göre, uygulamada para gönderme işleminde Payments sistemini kullanacak. Whatsapp Payments olarak uygulama içerisinde başlayacak olan yeni ödeme sistemi sayesinde artık hayatın daha da kolaylaşacağı açıklandı. Uygulamasını şimdilik belirli kullanıcılar üzerinde deneyen şirket, uygulamanın en kısa sürede hayata konulacağını açıkladı. Ayrıca uygulama üzerinden para gönderme uygulamasının 2017 sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenirken, yapılan ertelemeler sonucu uygulamanın 2018’in ikinci yarısından itibaren çıkması beklenmektedir.

Hayatı kolaylaştırıcı bu özellik sayesinde insanların para göndermek için uğraşmaları engellenmek istenmiştir. Paralı döneme girerek, hayatı kolaylaştıran bu uygulamanın Android ve iOS sistemleri için uygun olduğu fakat her iki sitem için de farklı versiyonların yüklenmesi gerektiği açıklandı. Yakında uygulanacak olan konuşurken para gönderme işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceği açıklandı.

İlginizi çekebilir...