Kanserle Mücadeleye Teknoloji Desteği

Kanseri Tespit Eden Saat Dönemi

Yapılan açıklamalara göre, yakın gelecek içerisinde bileklik saat gibi teknolojik aletlerin önceden kanser belirleyeceklerini açıkladı. Kanseri herkesten önce fark edeceklerini açıklaması yapıldı. Nokia CEO’su Rajeev Suri, tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı saat gibi teknolojilerin kanseri erkenden teşhis edeceği ve bu sayede hayat standartlarının yükselmeye devam edeceğini açıkladı. Yakın bir gelecek içerisinde hayatı kolaylaştıran ve sağlık konusunda ciddi adımların atılacağını bildiren Suri, aklı saat ve bileklik gibi teknolojilerin sağlık alanında günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla yardımcı olacakları açıklandı.

Bu sayede kanserin önceden belirleneceği ve zamanında müdahale edilebileceğinin altı çizildi. Nokia sağlık sektöründe ciddi çalışmalar yapmaya devam ettiği ve teknolojik alanda yatırım yaptığı için kanseri aylar öncesi teşhis edebilecek takılabilir akıllı saat ve bileklik gibi aletlerin tarayıcı özellikleri sayesinde erken teşhis konusunda yardımcı olacaklarını açıklandı. Ayrıca bu ürünün tüketeim amaçlı değil, sağlık sektörüyle ilgili olduğu ve bu aşamada kullanılacağının haberi verildi.

Yardımcı Ekipmanlar Sayesinde Erken Teşhis

Kanseri önceden belirleyecek olan akıllı saat ve bileklerin sağlık alanında yardımcı ekipman olarak kullanılacağının açıklaması önem taşıyor. Erken teşhis aşamasında bu teknolojik ürünlerin kolay bir şekilde kullanılabileceğini ve erken teşhis özelliğine sahip olacağını açıkladı. Haftalar öncesinden geliştirilen tarayıcılar sayesinde insan vücudunda oluşan kanser oluşumunun aklı saatler ve bileklikler ile önüne geçilebileceğini düşünülüyor.

Teknolojiye yapılan yatırımlarla insan hayatını kolaylaştırmak ve hayat standartlarını yükseltme istediklerini açıklayan bilim insanları umutlu. Geliştirilecek olan akıllı saat gibi teknolojik ürünlerin kanseri herkesten önce erken fark edeceklerini bildirdi. Yapılan bu açıklamalara göre, gelecek yıllar içerisinde insanlar hastalıklarına bu akıllı saat ve bilekler sayesinde erkenden müdahale edebilecek.

İlginizi çekebilir...